DiskStation Manager 7.0 beta

DiskStation Manager 7.0 beta

Synology plánuje v průběhu Ledna 2021 vydat novou verzi velmi oblíbeného DiskStation Managera a to ve verzi 7.0. Nyní je k dispozici ve verzi beta, abychom si DSM 7.0 mohli vyzkoušet.

Protože je to beta, tak určitě berme na vědomí, že může být tato verze nestabilní. Proto je vhodné jej nainstalovat pouze na některý testovací NAS Synology nebo do virtuálního DSM.

V příspěvku Jak si vytvořit virtuální server na NAS Synology? jsme si ukázali, jak si na NAS Synology vytvoříme virtuální počítač s DiskStation Managerem.

Nyní si můžeme tedy tuto verzi upgradovat na vyšší verzi 7.0.

Postup je stejný jako pří manuální aktualizaci DSM.

Nejprve si stáhneme ze stránek Synology beta verzi DiskStation Manager 7.0 beta. Protože budeme upgradovat verzi VirtualDSM, tak stáhneme právě tuto verzi. Necháme vyhledat verzi VirtualDSM a klikneme na tlačítko Submit.

Nyní se nám nabídne tlačítko Download pro stažení DSM 7.0 Beta verze.

Před stažením upgrade budeme informováni o podmínkách a omezeních, které beta s sebou nese.

Po stažení aktualizace (upgrade) na verzi 7.0 se přihlásíme do virtuálního počítače DSM-TEST. Ujistěte se, že jste opravdu přihlášeni na DSM-TEST, abyste si neupgradovali hlavní (HOST) NAS Synology, na kterém tento VirtualDSM je provozován.

Přejdeme do Ovládacího panelu a vybereme volbu Aktualizace a obnovení.

Vybereme volbu Ruční aktualizace systému DSM.

Vybereme stažený soubor s aktualizací a potvrdíme tlačítkem OK.

Před spouštěním aktualizace budeme infomováni o tom, že návrat zpět na nižší verzi není možný, takže je zapotřebí aktualizaci odsouhlasit.

Dále budeme informováni o tom, že dokončení instalace může trvat 10 – 20 minut. Záleží na výkonu NAS zařízení.

Dále už počkáme, až se upgrade nainstaluje.

Po dokončení instalace se nám nabídne přihlašovací okno

A máme hotovo. Nyní můžeme testovat beta verzi DSM 7.0.

V centru balíčků budete informováni, že rámci balíčků se používají také beta verze, takže není doporučováno je používat pro komerční účely.