Nedostatek nakonfigurovaných prostředků pro splnění požadované úrovně překonání výpadku vSphere HA v clusteru – Co s tím?

Nedostatek nakonfigurovaných prostředků pro splnění požadované úrovně překonání výpadku vSphere HA v clusteru – Co s tím?

Před nedávnem jsem řešil tento problém. Po aktivování HA failoveru na VMware se mi zobrazilo upozornění Insufficient configured resources to satisfy the desired vSphere HA failover level on the cluster, což znamená, že vSphere nemá dostatek prostředků pro překonání výpadku HA v clusteru.

Zobrazená informace v rámci Clusteru

V rámci clusteru vám pak bude svítit výstražná ikona.

Varovná ikona v rámci stromu Clusteru

Důvodem této informace je nevhodné nastavení v záložce Admission Control. Toto nastavení je k dispozici v rámci konfigurace Clusteru.

Co s tím?

Z hlediska doporučení přímo od VMware je k tomu článek zde. Z tohoto článku ale nemusíte přesně pochopit, co tedy vlastně máte dělat. Pak můžete zkusit vyhledat řešení v rámci blogů různých odborníků na VMware. Tam je to už lepší, ale je to spíš forma pokus-omyl. Např. tam bylo doporučeno, že se nemá alokovat žádná RAM.

Pokud sami nevíte, jak nastavit rezervaci CPU a RAM pro failover, tak doporučuji jednoduchou věc. Nechte to přímo na VMware. On si tyto položky je schopen vypočítat sám.

Stačí tedy v rámci Admission Control odškrtnout volbu Override calculated failover capacity. Tím zrušíte fixně danou alokaci CPU a RAM. Nyní si cluster sám určí hodnoty, které potřebuje pro správný běh.

Jak je vidět, tak v mém případě si změnil hodnoty následovně:

  • CPU z 25 % na 28 %.
  • RAM z 25 % na 57 %.

Po této změně je již cluster spokojený a informační hláška o nedostatku zdrojů k failoveru zmizí. Zároveň zmizí i varovná ikona u clusteru.

Problém s nedostatkem zdrojů je vyřešen.