Co je Microsoft Action Pack nebo Silver a Gold kompetence?

Co je Microsoft Action Pack nebo Silver a Gold kompetence?

Dnes bych Vás rád seznámil s programy, které Microsoft nabízí. Někteří z vás už možná slyšeli o Microsoft Actioin Packu nebo Silver a Gold kompetencích.

Pro začínající firmy je vhodné začít u Microsoft Action Pack předplatného, protože za velmi příznivý roční poplatek získáte mnoho Microsoft produktů se kterými můžete hravě pokrýt základní provoz infrastruktury. Součástí jsou licence pro servery, pracovní stanice a samozřejmě i kancelářský balík Office. Součástí předplatného je i možnost využívat služeb Azure v hodnotě 85 EUR měsíčně, které je také zahrnuto v tomto poplatku.

Jak získat Microsoft Action Pack? Je to jednoduché.

Nejprve je zapotřebí se stát partnerem Microsoftu. To uděláte tak, že se zaregistrujete do sítě Microsoft Partner Network (MPN). Registraci je možné provést zde. Tato registrace je zcela zdarma.

Po úspěšném připojení do partnerské sítě Microsoftu je již možné si pořídit první předplatné Microsoft Action Pack. Bližší informace o tomto programu najdete zde.

Pro úplnost jsem zde připojil i přehled cen.
Kurzy: (Platnost pro 17. 12. 2020, pořadí: 243 dle ČNB)

V případě, že se vám firma rozrůstá a v rámci firmy máte certifikované specialisty, tak je možné pokračovat z předplatného Microsoft Action Pack (MAP) přejít na Silver nebo Gold kompetenci.

Pro dosažení těchto kompetencí je již vyžadováno propojení (asociace) certifikovaných lidí, kteří svou asociací povyšují a garantují znalost a odbornost vaši firmy na vyšší úroveň.

Pro danou oblast je standardně vyžadováno:
pro Silver kompetenci dva certifikované odborníky.
pro Gold kompetenci čtyři certifikované odborníky.

Seznam kompetencí je vypsán níže.
(odkazy jsou dostupné po přihlášení na portál Microsoft Partner Center)

Application Development
Application Integration
Cloud Platform
Collaboration and Content
Communications
Datacenter
Messaging
Project and Portfolio Management
Windows and Devices
Cloud Business Applications
Cloud Customer Relationship Management
Cloud Productivity
Data Analytics
Data Platform
DevOps
Enterprise Mobility Management
Enterprise Resource Planning
ISV
Security
Small and Midmarket Cloud Solutions

Pokud byste chtěli toto téma více rozvinout, tak pište. Mám osobní zkušenost jak z počáteční registrací u Microsoftu, tak i o postupném povýšení Microsoft Action Pack až po Gold kompetence.