PDF Editor zdarma? A co takhle zkusit Icecream?

PDF Editor zdarma? A co takhle zkusit Icecream?

Mnoho lidí se mě ptalo, zda znám nějaký vhodný program pro editaci PDF souborů. Určitě. Jako první mě napadne Microsoft Word, který již editaci PDF dokumentů umí. Ale, co když Microsoft Office nevyužívám. A kvůli editaci PDF dokumentů si jej přeci nebudu pořizovat. Ano, pokud využíváte jiný Office balík, než je Microsoft Office, tak se pak hodí alternativní editor.

A co takhle zkusit Icecream PDF Editor? Je k dispozici verze zdarma a nebo placená verze Pro. Zde jsou vypsané rozdíly.

V případě, že budete s Editorem spokojeni, tak jednorázová cena pro pořízení Pro verze činí $49,95 s doživotní podporou, což zní taky velmi dobře.

Každopádně je vhodné si aplikaci nejprve vyzkoušet. Instalační soubor je možné stáhnout z tohoto odkazu. Po stažení aplikace pouze spustíte instační soubor.

Nejprve budete dotázání v jakém jazyce chcete spustit průvodce instalací produktu. Pro výběr je zde přítomna i čeština.

Poté nás průvodce vede celou instalací, kde je zapotřebí odsouhlasit licenční smlouvu, cílové umístění aplikace, zda chceme vytvořit zástupce k aplikaci na pracovní plochu. Odsouhlasením předchozích voleb se spustí instalace.

Po instalaci je možné si aplikaci rovnou spustit.

Icecream PDF Editor vypadá následovně

Bohužel, prostředí aplikace zatím podporu českého jazyka nemá. K výběru jsou pouze tyto jazykové předvolby.

Při vytváření nového dokumentu se zobrazí následující základní nastavení nového dokumentu.

Po potvrzení tlačítkem OK se vytvoří nový dokument s dočasným názvem.

Zde je k dispozici video s ukázkami používání funkcionalit v tomto PDF Editoru.

Osobně si myslím, že s verzí Adobe Acrobat Professional se z tento program nedá srovnávat, nicméně v případě, že hledáte vhodný nástroj pro vytváření PDF dokumentů za zajímavou cenu a nehodláte si pořizovat drahá řešení od velkých hráčů na trhu, tak jej určitě doporučuji vyzkoušet. Třeba vám rozsah funkcí bude naprosto vyhovovat.