Sháníte ten správný program pro seznam úkolů? Což takhle Microsoft To Do?

Sháníte ten správný program pro seznam úkolů? Což takhle Microsoft To Do?

Pokud sháníte nějaký vhodný software, který je vhodný pro vedení domácích a pracovních úkolů či poznámek a zároveň byste rádi, aby byl tento software multiplatformní (dostupný na více platformách), tak vám tu dnes představuji aplikaci Microsoft To Do.

Pro Windows je tato aplikace ke stažení zde nebo je dostupná i ve formě webové aplikace. Aplikaci lze dohledat také v App Store a Google Play.

Co vám tato aplikace nabízí?

  • Používat zobrazení Můj den, osobní denní plánovač s navrhovanými úkoly, se kterým budete mít o všem přehled
  • Používat svoje seznamy kdekoli – na libovolném zařízení
  • Sdílet seznamy a úkoly s přáteli, rodinou, kolegy a spolužáky
  • Vytvářet barevně rozlišené seznamy
  • Nastavovat jednorázové nebo opakované termíny splnění a připomenutí
  • Rozdělovat úkoly na snadno zvládnutelné kroky
  • Přidávat ke všem úkolům poznámky
  • Připojovat ke všem úkolům soubory až do velikost 25 MB
  • Synchronizovat úkoly mezi Outlookem a aplikací To Do

Po instalaci a spuštění aplikace se zobrazí následující obrazovka

Po kliknutí na tlačítko přihlásit se máte možnost použít svůj mailový účet, který chcete pro sdílení úkolů použít. tento účet musí být založen u Microsoftu.

Po přihlášení vypadá takto. V mém případě již mám založeno několik skupin dle GTD. Pokud se přihlásíte prvně, tak seznam končí položkou Tasks (úkoly).

Microsoft To Do – tlustý klient

Microsoft To Do – Webová aplikace

V rámci této aplikace můžete mít přihlášeno více účtů, ale bohužel je možné použít aktivně vždy pouze jeden vybraný. Takže nelze koukat např. na seznam úkolů v rámci více účtů současně.

Detail nastavení aplikace vypadá následovně:

Tato aplikace má podporu i na Androidu a Apple (všech OS), takže máte k dispozici vždy aktuální seznam úkolů. Tyto úkoly se vám budou automaticky synchronizovat s MS Office, takže velmi snadno zadáte úkol v Microsoft Outlooku a ten se automaticky přepíše do tohoto seznamu. Nebo můžete úkoly zadávat v rámci této aplikace a to jak na počítači, tak i na mobilních zařízeních.

Osobně tento program používám již několik let a jsem s ním spokojený. Je pravda, že by se určitě našla některá vylepšení, ale určitě mi to pokrývá základ přehledu úkolů.

Z mého hlediska velmi doporučuji vyzkoušet a uvidíte sami, zda vám tato aplikace nabídne, co hledáte. Je to zdarma, takže za zkoušku opravdu nic nedáte.