Úpravy PDF souborů pomocí aplikace PDFSAM

Úpravy PDF souborů pomocí aplikace PDFSAM

Možná jste někdy potřebovali upravit PDF soubory. Např. rozdělit stránky, sloučit stránky nebo otočit stránku v DPF dokumentu. Pro tyto základní operace se nabízí aplikace PDFSAM, která je v režimu Basic zcela zdarma a myslím si, že vaše základní požadavky na úpravu PDF souborů hravě pokryje.

Instalační soubor PDFsam_Basic_4_Installer.exe je ke stažení zde.

Po stažení instalátoru spustíme instalaci aplikace. Preferovaný jazyk je pouze pro průvodce instalací, takže tam můžeme nechat English. Ve spodní části je možnost si v rámci instalace doinstalovat PDF Reader, což není nutné, protože jistě každý používá svůj preferovaný prohlížeč PDF souborů.

Pomocí odkazu Advanced Options můžeme vybrat další rozšířené možnosti

Protože nám stačí pouze základní operace PDFSAM, tak necháme vybráno vše ve výchozím stavu a pokračujeme dále.

Instalační soubory se stáhnou a nainstalují se. Po instalaci se toto okno automaticky zavře a je vše připraveno. Na pracovní ploše se vytvoří ikona PDFsam Basic.

Po spuštění vypadá aplikace takto

V případě, že by se vám aplikace nepřepnula do českého jazyka, tak je možno toto změnit v nastavení. Dále je možné si vybrat výchozí pracovní adresář.

Při výběru některé z funkcí např. Rozdělit se zobrazí předvolby pro požadované změny. V případě, že potřebujete jinou úpravu dokumentu, stačí v levé části vybrat rovnou ikonu pro změnu úpravy PDF dokumentu. Pokud byste chtěli ikony i s popisky, tak stačí v horní části nad ikonami kliknout na šipku směřující vpravo a menu se rozšíří o názvy těchto funkcí.

Nyní máte přehledně zobrazené prostředí pro různé úpravy PDF dokumentů.

Ovládání je velmi intuitivní, takže nemá smysl zde popisovat detaily nastavení u každé z funkcí.

Osobně tento program velmi často používám a jsem s ním naprosto spokojen. A co vy?