WinSCP aneb SFTP a FTP klient pro Windows.

WinSCP aneb SFTP a FTP klient pro Windows.

Dnes bych vás rád seznámil s velmi šikovným nástrojem WinSCP, který je určen pro bezpečný přenos souborů mezi klientem a serverem. Tento program je k dispozici ke stažení na tomto odkazu a to jak ve formě instalačního balíčku, tak i v přenosné (portable) verzi. Benefitem je nejen velmi kvalitní zpracování aplikace, ale také to, že tento program je zcela zdarma.

Po stažení přenosné verze aplikace WinSCP stačí rozbalit ZIP soubor a spustit aplikaci WinSCP.exe

Po spuštění aplikace máte na výběr z několika souborových protokolů.

Osobně zde využívám hlavně připojování pomocí SFTP protokolu.

Po vyplnění údajů je možné pomocí tlačítka Save tyto přihlašovací údaje uložit. Ukládání hesla není doporučeno, ale lze jej taky uložit.

Pro jednoduchost je dokonce možné nechat vytvořit zástupce s přihlašovacími údaji na plochu, takže pak stačí spustit ikonu na ploše a automaticky se vám spustí WinSCP s přednastaveným přihlášením.

Uložená přihlášení jsou dostupná též v levé části v přehledu připojení.

Pokud máte potřebu mít aplikaci v češtině, tak je možné si stáhnout jazykovou podporu z této stránky. Pokud preferujete např. český jazyk, tak si stáhneme verze cs.zip. soubor WinSCP.cs nakopírujeme do adresáře, kde je umístěna aplikace WinSCP.exe. Po opětovném spuštění aplikace již bude WinSCP v českém jazyce.

Přehledný popis funkcionalit je možné si přečíst zde, takže jej neopisuji a přikládám pouze odkaz.

Tento program je velmi rozšířený a i já ho používám velmi často.

Myslím si, že určitě stojí za otestování. A co vy?