Biometrické zabezpečení pomocí otisku prstu

Biometrické zabezpečení pomocí otisku prstu

Určitě mnozí z vás již řešili možnost, jak se co nejbezpečněji a zároveň nejsnadněji přihlašovat do počítače nebo webových portálů. Ideálně by to mělo být hodně bezpečné bez nutnosti pamatovat si veliké množství hesel, ale zároveň dostupné.

Protože i já jsem řešil tuto záležitost, tak jsem si říkal. OK. Ideální by byla čtečka otisku prstů, ale ne zabudovaná, ale taková, která je mobilní a dá se využívat na více počítačích. Tím se okruh možností řádně zúžil.

Po delší době jsem objevil čtečku otisku prstů od výrobce Kensington, která je kompaktní (malých rozměrů) a přenosná. Provozuje se v USB portu, takže stačí, když tuto čtečku zasunete do USB portu u počítače a je to.

Tuto čtečku je možné vložit do krytu. Tento kryt je možné se čtečkou je možné připevnit třeba ke klíčům od auta. Např. tak to mám já. Vždy pak vím, že čtečku nikde nezapomenu.

VeriMark™ Fingerprint Key - FIDO U2F for Universal 2nd Factor Authentication & Windows Hello™

Tato čtečka je dodávána vč. aplikace pro správu hesel VeriMark™. Bohužel musím říct, že v současnosti je tento software již mírně zastaralý. Mě osobně fungoval pouze s Internet Explorerem (IE), což je webový prohlížeč, který již nebude dále podporován. Proto doufám, že vývojáři zapracují na aktualizaci pro jiné webové prohlížeče např. EDGE nebo Chrome.

Velikost čtečky po zasunutí do USB konektoru je trochu větší (viz obrázek níže), ale to je o zvyk. Velkou výhodou je, že tato čtečka má opravdu velice dobré snímání otisku prstu.

VeriMark™ Fingerprint Key - FIDO U2F for Universal 2nd Factor Authentication & Windows Hello™

Určitě nechci dělat této čtečce reklamu, ale sdílím s vámi mé zkušenosti s tímto výrobkem. A opravdu jsem s ním velmi spokojený.