JAM Software – zajímavé a užitečné nástroje pro správu počítačové infrastruktury

JAM Software – zajímavé a užitečné nástroje pro správu počítačové infrastruktury

firma JAM Software nabízí zajímavý benefit pro ty, kteří jsou držiteli titulu Microsoft Certified Professional (MCT) nebo ocenění Most Valuable Professional (MVP).

Pro tyto lidi je k dispozici benefit ve formě možnosti používání těchto aplikací. Po registraci na této stránce si firma JAM Software ověří platnost vašeho MCT nebo MVP a pokud je vše v pořádku, tak následně obdržíte formou mailu odkazy ke stažení vámi zvolených aplikací a to vč. licenčních čísel. Dostanete k dispozici plné verze produktů, které si můžete nejen vyzkoušet, ale pro soukromé účely i zcela legálně používat.

Licence vč. aktualizací jsou platné stejně jako u MCT a MVP po dobu jednoho roku.
Po uplynutí této doby je nutné se znovu zaregistrovat.

Seznam software, který vám firma nabízí je vypsán níže:

Mohu vřele doporučit aplikaci TreeSize Professional, což je nástroj ke zjištění diskového prostoru a to nejen lokálních disků, ale také síťových disků. S verzi TreeSize Professional je možnost vytvářet reporty o využitém/volném místu na discích i za pomocí naplánovaných služeb.

Bližší informace k produktu TreeSize Professional je zde.

Existuje také verze TreeSize Free. Má však velmi omezené možnosti. Detailní přehled porovnání mezi verzemi je zde.

Další zajímavá aplikace je ServerSentinel, která slouží k monitoringu serveru a síťových služeb. Zde je výborné, že se dají nastavit i podmínky, které musí být splněny, aby se upozornění poslalo. Zároveň umí využívat i načítání informací pomocí SNMP, což se hodí při práci s HW (datové sítě, tiskárny, teplotní čidla atp). Dále umí vyčítat informace z logu událostí (event logs), což tomuto produktu zvedá hodnotu v rámci využití. Je zde pouze limit na 50 senzorů. To zřejmě proto, aby nebyl produkt využíván pro monitoring středních a větších firem. Dříve toto omezení senzorů nebylo.

Bližší informace k produktu ServerSentinel je zde.

Pokud by vás zajímalo více informací k těmto aplikacím, tak mi napište a já zde mohu popsat používání těchto aplikací více do hloubky.

Určitě věřím, že tyto aplikace mohou být velice užitečné při správě vaši infrastruktury.