Chytrá defragmentace disku pomocí IObit Smart Defrag

Chytrá defragmentace disku pomocí IObit Smart Defrag

Dnes bych vám rád představil další velmi podařený produkt Smart Defrag od IObit. Tento program nabízí nejenom optimalizaci disku bez ohledu, zda se jedná o HDD nebo SSD disk, ale také optimalizaci aplikací.

Instalace je velmi jednoduchá, takže nemá smysl si zde ukazovat průběh.

Po spuštění aplikace je vidět, že aplikace je postavena na intuitivním ovládání, velkých záložkách a ikonách. Kliknutím na určitou ikonu s diskem vyvoláme defragmentaci pouze vybraného disku. V případě, že vyžadujeme kompletní defragmentaci, tak klikneme na tlačítko Inteligentní optimalizace, které se nachází pod ikonami s disky.

Pokud byste si chtěli nastavit aplikaci trochu detailněji, tak v záložce Rozšířená defragmentace je možné rozšířit defragmentaci o níže vypsané možnosti.

Pokud jste jeden s těch, co si rádi občas zahrají dobrou hru, tak i na to tato aplikace myslí. Pomocí záložky Optimizer her je možné optimalizovat hru pro lepší výkon.

V rámci poslední záložky Centrum akcí je možné nainstalovat rozšíření o další programy. Není to ovšem podmínkou.

Za ikonami s disky je k dispozici i ikona pro optimalizaci Windows aplikací.

Pokud kliknete u tlačítka Inteligentní optimalizace na šipku vpravo, tak máte další možnosti, které je možné vybrat. Můžete si např. nechat provést pouze analýzu, rychlé nebo pomalé defragmentace.

Tento program již používám několikátý rok. Defragmentace disků mi probíhá automaticky na pozadí, kde se udržují stále urovnané.