Co je AirServer a k čemu je dobrý?

Co je AirServer a k čemu je dobrý?

Dnes vám chci představit velmi zajímavou aplikaci, která se může hodit zejména pro ty, co tvoří manuály nebo školí Apple zařízení a potřebují promítat pracovní plochu. Samozřejmostí je i podpora přenosu zvuku.

Tato aplikace se jmenuje AirServer. Má velmi rozsáhlou podporu cílových zařízení, kam můžete zrcadlit pracovní plochu Apple zařízení. Přehled je vypsán níže:

Instalační soubor pro Windows lze stáhnout z tohoto odkazu. Aplikace je dostupná i ve Windows Store z tohoto odkazu.

Instalace probíhá klasicky Next, next … Finish, takže si nemusíme ukazovat průběh instalace.

Po spuštění se se vám otevře nastavení aplikace. Přehled nastavení je vidět níže, kde se postupně zobrazí všechny záložky.

V rámci záložky Mirroring je monžé vybrat kvalitu (optimalizaci) obrazu. Na výběr je z těchto možností.

V rámci SystemTray se zobrazí ikona této aplikace, která nabízí tato nastavení

Na formuláři máte k dispozici QR kód, který vám automaticky pomůže s připojením k AirServeru. K naskenování QR kódu se používá aplikace Connect, která je ke stažení z ikony vpravo dole na formuláři.

Aplikace do iPhone a iPadu je ke stažení zde. Po instalaci načteme QR kód z obrazovky. Díky této aplikaci můžeme AirServer vyhledat i přes více subnetů. Po úspěšném přidán AirServeru do Air Play listu můžeme otevřít kontrolní centrum na Apple zařízení a spustíme zrcadlení. Pokud máte více AirServerů, tak je zapotřebí označit koncové zařízení, kam se má obrazovka sdílet.

Po připojení k AirServeru se začne zrcadlit plocha apple zařízení. V tomto případě zrcadlí iPhone a vypadá to následovně.

Pro odpojení stačí vybrat volbu Zrcadlení obrazovky s volbou ukončit zrcadlení.

Osobně tuto aplikaci používám pro vytváření manuálů a videí k užívání Apple zařízení.

Zkuste ji a dejte mi vědět, zda vám vyhovuje nebo třeba zda víte o jiné.