Když vám nestačí aplikace Malování, tak zkuste PicPick

Když vám nestačí aplikace Malování, tak zkuste PicPick

Požíváte pro úpravy obrázků aplikaci Malování, která je součástí Windows?

Aplikace Malování ve Windows

A je pro vás tato aplikace již nedostatečná svými funkcemi? Což takhle vyzkoušet aplikaci PicPick, která je pro osobní použití zcela zdarma. Tato aplikace je ke stažení zde a nabízí jak instalační balíček, tak i přenosnou (portable) verzi. Pokud budete s tímto programem spokojeni, tak jej lze zakoupit za $29.99 (cca 650 Kč) s doživotní licencí, což mi pro doživotní licenci a nároku na všechny upgrady přijde velmi příjemná cena.

Po stažení vypadá aplikace takto. Jak je vidět, tak tvůrci tohoto programu se nechali inspirovat aplikací Malování (Paint). Pokud jste zvyklí na aplikaci Malování, tak práce v této aplikaci je pouze rozšíření již stávajících možností.

Aplikace PicPick

Aplikace samozřejmě nabízí i možnost sdílení a automatického odeslání do různých aplikací a sociálních sítí, což vám urychlí publikování upraveného obrázku. Dále je možné ukládat výsledné soubory pomocí přednastavené konfigurace přímo na FTP server.

Aplikace po spouštění nabízí použití rychlých voleb nebo můžete vybrat funkce pomocí tray ikony. Nabídne se editor obrázků, možnost zachycení celé obrazovky nebo její části. Dále je tu možnost vyvolat tzv kapátko pro zkopírování formátu barvy. Dále si máte možnost zapnout pravítko pomocí kterého můžete měřit objekty v pixelech, palcích, centimetrech nebo DPI (bodů na palec). Pravítko lze samozřejmě otáčet do svislé i vodorovné polohy. U pravítka lze nastavit i barvu. V nabídce je modrá, žlutá, bílá nebo černá barva. Výborné je také to, že průhlednost pravítka, takže si tuto vlastnost nastavíte kdykoliv se vám bude hodit. Občas se hodí průhledné pravítko a občas ne.

Dále můžete aktivovat úhloměr, pomocí kterého si můžete zjistit vybráním středu a koncového bodu úhel, který mezi sebou svírá. Přehled všech funkcí je popsán zde.

Zde je zobrazen přehled dalšího nastavení této aplikace

Další výhodou je podpora českého jazyka, kterou rovněž mnoho koncových uživatelů uvítá.

Kdo chce, tak může otestovat. Myslím si, že to určitě za vyzkoušení stojí.