Editor pro psaní skriptovacího či programového kódu

Editor pro psaní skriptovacího či programového kódu

Nevím, jak vy, ale já používám velmi často textový editor pro rychlou úpravu skriptovacího kódu. Každopádně v případě poznámkového bloku je editor velmi omezený a nepřehledný.

Proto Vám dnes představuji velmi zdařilý program pro editaci skriptů či programového kódu, který podporuje i syntaxi v různých skriptovacích jazycích. Takže ve v kódu velmi dobře orientujete. Tento program nabízí téměř 80 programovacích jazyků, což naprosto dokonalé.

K dispozici je opět v instalačním balíčku nebo v přenosné (portable) verzi. Odkaz pro stažení editoru je zde. Po stažení a spuštění vypadá tento editor takto

Při editaci PowerShell skriptu vypadá kód v editoru následovně

Pokud programujete, tak např. takto vypadá kód v C++.

Pokud vám nevyhovuje angličtina, tak tento editor podporuje i češtinu. Stačí v sekci Setting \ Preferences vybrat lokalizaci Česky a program se automaticky přepne do českého jazyka.

Tento program má opravdu velké množství nastavení a různých doplňků. Umí například generovat otisk MD5 nebo SHA-256 pro ověření pravosti obsahu souboru.

Pokud vám nevyhovuje styl (theme) editačního okna, tak jej lze změnit pomocí změny výběru stylu, který se nachází v menu Settings \ Style Configurator.

Pokud raději preferujete tmavší styl, aby editor nesvítil prudce do očí, tak lze vybrat třeba HotFudgeSundae, který vypadá takto.

Kompletní uživatelský manuál je k dispozici zde.

Pokud často píšete nějaké skripty nebo se potřebujete rychle orientovat ve zdrojových kódech, tak je tento editor určitě určen právě vám.