Jak otestovat počítač na delší zátěž? Může pomoci StressMyPC.

Jak otestovat počítač na delší zátěž? Může pomoci StressMyPC.

Dnes bych rád představil jednoduchý, ale šikovný nástroj pro test zátěže vašeho počítače. Název tohoto programu je StressMyPC. Tato aplikace se nemusí instalovat. Je to přenosný (portable) nástroj, takže se dá zařadit mezi ostatní přenosné nástroje na flash disk.

Tento jednoduchý nástroj nabízí zátěžový test grafické karty, CPU a pevného disku. Tento test je primárně určen pro dlouhodobé zatížení, abyste odzkoušeli stabilitu PC vč. chlazení.

Po spuštění vypadá tento program takto.

Celkové ovládání této aplikace se skrývá v horní liště, kde jsou všechy potřebné volby. K dispozici je i podpora mnoha jazykových mutací a to vč. českého jazyka.

Jak je zřejmé z grafického zpracování, tak tato aplikace je již historická a podpora byla již od Windows 98, což samozřejmě dokazuje, jak je tato aplikace stále v kurzu.

Po nastavení všech požadovaných zátěžových testů je možné tuto aplikaci spustit pomocí tlačítka StressMyPC v horní liště.

V rámci Správce úloh (Task Manager) je vidět, jak začíná být počítač zatížen. Můžete tím např. zjistit, jak dlouho vám při vysokém zatížení notebooku vydrží baterie.

Občas tuto aplikaci používám pro tyto testy a tak věřím, že i vám může být k užitku. Vyzkoušejte a uvidíte, zda se vám hodí.