Měkký reset NAS Synology

Měkký reset NAS Synology

Pokud často zkoušíte různá nastavení na NAS Synology, tak se vám může stát, že si např. znepřístupníte NAS Synology. Buďto můžete špatně nastavit síťový adaptér nebo se třeba po delší době chcete přihlásit do NAS Synology a nejde vám to. Možná to heslo bylo trochu jinak? Nebo jste při změně měli jiné rozložení klávesnice? Prostě bude nutné resetovat NAS.

Pro tento případ je velmi jednoduchá rada. Můžete využít tzv. měkkého resetu NAS Synology, kdy se uvede účet administrátora a nastavení síťového adaptéru do továrního nastavení.

Jak toho docílíme? Stačí pomocí ostrého předmětu (např. kancelářská sponka nebo pomocí špendlíku) zmáčknout na dobu cca 5 vteřin reset tlačítko na NAS Synology. Po této době se ozve pípnutí. Poté je možné reset tlačítko uvolnit.

Protože se resetuje i síťové nastavení NASu, tak bude potřeba NAS opět v datové síti dohledat. K tomu slouží buďto aplikace Synology Assistant nebo můžeme do webového prohlížeče napsat příkaz find.synology.com.

Po chvilce vyhledávání se zobrazí NAS Synology, které bylo v lokální datové síti nalezeno.

V případě, že používáte více NAS Synology zařízení, tak se zobrazí v pravé části formuláře šipka na další nález

Pomocí tlačítka Připojit je možné se k tomuto zařízení přihlásit.

Po měkkém resetu je nastaveno tovární nastavení, což znamená:

  • Login: admin
  • Password: admin

Výhodou tohoto měkkého resetu je, že veškerá data uložena na NAS Synology budou neporušena a naprosto v bezpečí.

Osobně jsem tento způsob resetu základního nastavení NAS Synology již také v historii využil, takže jej mohu doporučit. Není se čeho bát.