Monitoring práce na PC? Pomůže ManicTime.

Monitoring práce na PC? Pomůže ManicTime.

Možná mnoho z vás pracuje pro firmy, kde je nutné evidovat činnost, kteoru pak dostanete zaplacenou. Proto vám tu dnes chci představit velmi užitečnou aplikaci ManicTime. Tato aplikace běží na pozadí a v průběhu činností na PC vám monitoruje práci v aplikacích. Výhodou je, že vás tento monitoring nebude nijak vyrušovat při práci a po práci si můžete vygenerovat přehled práce.

Aplikace je ke stažení zde. K dispozici je jak přenosná (portable) verze ,tak i instalační verze. Aplikace je dále k dispozici pro provoz na OS Windows, MacOS, Linux a Android.

Po spuštění aplikace se zobrazí následující možnosti. Buďto můžete aplikaci propojit s připojením do Cloudu, spustit aplikaci pouze v rámci počítače, kde pracujete nebo připojit aplikaci v rámci ManicTime Serveru, který je dostupný např. v rámci interní počítačové sítě. Serverovou část je možné zprovoznit na OS Windows nebo OS Linux.

V mém případě vybírám užití ManicTime na tomto počítači (prostřední volba). V dalším okně vybereme volbu licence. Pro otestování aplikace si můžete vybrat první volbu, kdy máte 15 dnů k otestování plné funkcionality. Pokud chcete používat tuto aplikaci ve verzi Standard (s funkčním omezením), tak si vyberete poslední volbu.

Po výběru typu licence a přechodu na další obrazovku bude konfigurace uložena a ManicTime se spustí.

Od této chvíle se již provádí záznam aktivit, které na počítači provádíte. Jak vidíte, tak další výhodou je i podpora českého jazyka, takže není nutná znalost angličtiny.

Ukázky, jak s aplikací pracovat jsou k dispozici zde, takže není nutné to tu znovu vypisovat.

Aplikace je k dispozici s omezenou funkčností zcela zdarma. V případě, že byste tuto aplikaci chtěli využívat profesionálně, tak je možné jednorázově tuto aplikaci zakoupit. Je zde také možnost si zakoupit Cloud verzi. Tento způsob využití je již vázán formou předplatného. Přehled cen je k dispozici zde.

Myslím si, že tato aplikace je velmi užitečná pro ty, kteří musí svou práci vykazovat. Je to určitě vhodnější, než si v průběhu dne činnosti vypisovat.