Pokračování s Cisco Network Academy – Network Essentials

Pokračování s Cisco Network Academy – Network Essentials

Dnes jsem dokončil další online kurz Network Essentials, který je základem pro všechny, kteří mají v plánu se vážněji věnovat správě počítačových sítí. Tento kurz je pokračováním po absolvování základního kurzu ovládání Packet Traceru o kterém jsem psal zde Online kurz s Packet Tracerem – Hands-On Practice

V rámci kurzu je znát, že je veden ve střední obtížnosti. Soupis tohoto kurzu je zde:

Již odhadovaný čas 70 hodin hovoří za vše. Tento kurz je opravdu rozsáhlý a je brán od totálních základů až po řízení případů v Service-Desku.

V rámci poslední kapitoly vám určitě vřele doporučuji stáhnout si a projít cvíčný packet-tracer—skills-integration-challenge soubor. Je to Packet Tracer soubor, kde jsou omezeny možnosti konfigurace zařízení. Např. u switchů a routerů můžete konfiguraci provádět pouze pomocí konsole. V rámci infrastruktury máte nastavenou lokální datovou síť s různými periferiemi připojenou přes ISP na server v internetu. Cílem je vše nastavit tak, jak je požadováno v zadání a to opravdu přesně. Jakákoliv nesrovnalost je brána jako nesprávná. Např. pojmenování varovné hlášky v rámci Routeru musíte vypsat přesně dle zadání.

Tento cvičný soubor doporučuji hlavně z toho důvodu, že na konci tohoto kurzu budete mít několik testů. Jeden je praktický, což je podobný skills integration challenge soubor, na který máte 2 hodiny. Samozřejmě, že je možné si tento soubor v průběhu práce uložit a pokračovat s ním třeba další den. Každopádně pokud tento kurz procházíte poctivě, tak je možno tuto úlohu zvládnout i do půl hodiny.

Další etapou je závěrečný test, který se skládá z 60 otázek a celé je to časové omezené. 10 minut před koncem vás test upozorní na to, že vám končí čas, což vás moc neuklidní.

Pokud se vám podaří tento test projít, tak získáte certifikát od Cosco Network Academy

Certifikát o absolvování kurzu

Dále získáte další odznáček

Známka (badge) pro tento kurz

Tento kurz vřele doporučuji všem, kteří by se někdy v budoucnu chtěli věnovat správě počítačových sítí. Jsou to základy na kterých jsou postaveny další znalosti.

Hodně štěstí při studiu.