Online kurz s Packet Tracerem – Hands-On Practice

Online kurz s Packet Tracerem – Hands-On Practice

Network Cisco Academy nabízí zdarma online kurz pro začátečníky, kteří by se rádi naučili více o správě datových sítí.

Pokud máte zájem si tento kurz projít, tak se můžete zdarma zaregistrovat na těchto stránkách. Po registraci si budete moci stáhnout nástroj Packet Tracer, což je simulátor počítačové sítě, kde se dá opravdu hodně naučit. O tomto simulátoru jsem již psal v dřívějším příspěvku Jak si nasimulovat provoz datové sítě? S tím vám pomůže Cisco Packet Tracer.

Cisco Packet Tracer vychází již ve verzi 8.0.

Po registraci na webovém portálu budete mít k dispozici odkazy pro stažení tohoto nástroje. K dispozici jsou verze pro Windows, Linux i MacOS. Kurz je veden ve starší verzi Cisco Packet Traceru, který vypadá graficky trochu jinak, takže občas budete hledat, kde se diskutovaný ovládací prvek nachází. Nicméně, to je pouze otázka chvilky, než si zvyknete.

Přehled nabízených verzí Cisco Packet Traceru

Detaily o tomto kurzu jsou níže. Obtížnost je nízká (pro začátečníky), takže by neměl být problém tento kurz absolvovat. Kurz je odhadován na 10 hodin (8 kapitol a 2 testy). V první části se naučíte základy k datových sítím a v druhé části se seznámíte s konfigurací IoT (Internet of Things). Oba testy na závěr kurzů jsou lehké a pokud se vám nevydaří na poprvé, tak je možné tyto testy i zopakovat.

Pokud zdárně dokončíte tento kurz, tak certifikát o absolvování kurzu a známku této akademie, která informuje vaše okolí o tom, že jste tento kurz zdárně dokončili.

Certifikát o absolvování kurzu

Známka (badge) pro tento kurz

Myslím si, že je to skvělé pro ty, co s počítačovou sítí začínají a nevědí kde začít. Zároveň je to dobré pro základní přehled použití síťových prvků, různé konfigurace zapojení a zcela určitě pro seznámení s používáním tohoto produktu. Pokud zjistíte, že vás práce s počítačovou sítí začala bavit, tak si můžete projít navazující kurz Network essentials v délce 70 hodin. Může vás to postupně přivést na dráhu profesionálního správce datových sítí.

Vřele vám tento kurz doporučuji.