Externí monitor z tabletu? Pomocí spacedesk je to možné.

Externí monitor z tabletu? Pomocí spacedesk je to možné.

Dnes bych vám tu rád představil velmi povedený software spacedesk. Pomocí tohoto programu můžete rozšířit počet pracovních ploch z vašeho počítače třeba na tablet, chytrý mobilní telefon nebo třeba MacBook.

Instalace na hlavním počítači (serverová část)

Nejprve je zapotřebí nainstalovat serverovou část na pracovní počítač u kterého chcete rozšířit počet obrazovek. Tato instalace je velmi jednoduchá, takže není nutné si zde ukazovat obrazovky průvodce. V průběhu průvodce jste informováni o tom, že je nutné na Firewallu povolit komunikaci pro tuto aplikaci. Bez tohoto povolení by vám nemohlo zařízení s počítačem komunikovat.

Přidání výjimky do firewallu.

Po instalaci spustíte aplikaci spacedesk SERVER. Tato aplikace se zobrazí jako malá ikonka vedle hodin na pracovní liště. Serverová část vypadá následovně.

Instalace na tabletu nebo chytrém telefonu

Nyní můžeme přejít k instalaci vzdáleného klienta. V mém případě budu používat jako třetí monitor iPad. Takže si v App Store najdu aplikaci spacedesk.

Po instalaci a spuštění aplikace se automaticky vyhledá spacedesk SERVER

Ve spodní části pod ikonou ozubeného kolečka je možnost dalšího nastavení. Je zde např. možnost změnit rozlišení obrazovky.

Nyní již stačí kliknout na odkaz Connection u požadovaného počítače. iPad se připojí k PC a stane se z něj další externí monitor.

V nastavení obrazovky u Windows se vám zobrazí nová obrazovka. V našem případě je to číslo 3.

Připojený iPad se zobrazí jako obrazovka č. 3.

Při kliknutí na tlačítko Identifikovat se na iPadu objeví číslo 3.

Obrazovka na iPadu

Dalším benefitem této aplikace také je, že podporuje dotykové obrazovky, takže můžete např. z tabletu začít ovládat počítač, jako byste pracovali na hlavním PC.

Pokud zapojíte další zařízení (třeba chytrý telefon, tak se opět přidá další obrazovka.

Přehled všech dostupných obrazovek

Otočením chytrého telefonu na výšku se automaticky změní i pozice zobrazování.

Obrazovka č. 4 na telefonu je nyní na výšku

V serverové části na PC je vždy přehledně vidět, která zařízení jsou připojena.

Přehled vzdáleně připojených zařízení k PC

Program je velmi jednoduchý a dělá přesně to, co má. Osobně ho např. využívám k zobrazování monitoringu či jiné aplikace, kterou musím mít stále na očích. Zbytečně Vám pak nezabírá tato aplikace pracovní plochu velkého monitoru, který se hodí spíš k práci. A to celé máte k dispozici zcela zdarma, takže proč to nezkusit.

Za mě rozhodně povedená aplikace. Vřele doporučuji všem.