Sháníte nástroj pro zachycení obrazovky? A co takhle Greenshoot?

Sháníte nástroj pro zachycení obrazovky? A co takhle Greenshoot?

Dnes vás chci seznámit s velmi povedeným programem Greenshot, který je ke stažení na této stránce. Aplikace je dostupná pro uživatele Windows zdarma a pro MacOS je za symbolických $1.99.

Instalace probíhá klasickým způsobem next, next, finish, takže obrázky k instalaci není nutné vystavovat. V průběhu instalace důležitá pouze volba typu instalace.

Celý výběr vypadá následovně

Jak vidíte, tak je tu velká jazyková podpora vč. českého jazyka a spoustu pluginů do často používaných aplikací.

Tato aplikace se standardně nastavuje na klávesu Print Screen. V případě, že již máte tuto klávesu využívanou jiným programem, tak vám tuto skutečnost nahlásí. Toto nastavení lze upravit i později, takže můžeme klidně vybrat volbu Ignorovat a pokračujeme dále.

Po instalaci se mezi ikonami v tray (vpravo dole na liště) zobrazí ikona této aplikace.

Pokud preferujete český jazyk, tak si nejprve vyvolejte volbu Preferences… a vyberte si Language Čeština. Potvrzením tlačítkem OK se již aplikace přepne do českého jazyka.

Zde je přehled všech záložek v nastavení programu.

Pokud na ikonu klikneme pravým tlačítkem myši, tak se zobrazí všechny možnosti, které tato aplikace nabízí vč. klávesových zkratek (tzv. hot keys).

Pro ukázku cvičně vyberu okno pro zachycení. Po výběru volby vybereme okno aplikace, kterou chceme zachytit. Poté se nám automaticky nabídne menu s volbami pro uložení nebo další editaci.

V mém případě vyberu volbu Otevřít v editoru obrázků, abychom si ukázali i tuto část aplikace.

Takto vypadá editor obrázků, který tato aplikace nabízí. Jsou zde k dispozici nejvíce používané nástroje jako např. ohraničení, šipky, ořez obrazu atp.

Tato aplikace je velmi užitečná pro rychlou práci se zachytáváním obrazovky a protože je zcela zdarma, tak vám ji vřele doporučuji. Určitě si ji otestujte a uvidíte, zda vám bude vyhovovat nebo ne.