Windows Server 2022 Preview (Build 20298)

Windows Server 2022 Preview (Build 20298)

Dne 24. 2. 2021 Microsoft uvolnil novou verzi operačního systému Windows Server 2022 Long-Term Servicing Channel (LTSC) ve verzi Preview.

Tato verze je dostupná v 18 jazycích a to vč. českého jazyka, což je skvělé zejména pro lidi, co používají českou verzi operačního systému. Např. v případě využití serveru jako terminálový server.

Instalace operačního systému probíhá jako předchozí verze Windows Serveru.

Instalace operačního systému je dostupná ve verzi Desktop Experience (s grafickým rozhraním) a Server Core (ovládání pomocí příkazové řádky).

Server vychází ve dvou variantách

  • Server Standard: MFY9F-XBN2F-TYFMP-CCV49-RMYVH
  • Server Datacenter: 2KNJJ-33Y9H-2GXGX-KMQWH-G6H67

Tyto registrační klíče jsou samozřejmě platné pouze pro tuto verzi Preview a zkušební doba je platná do 31. října 2021.

Tyto Preview verze je možné stáhnout pouze pokud jste členy tzv. Windows Insider Programu. Pokud ještě nejste členy, tak nezoufejte. Stačí se zaregistrovat na tomto webu.

Pokud jste zaregistrovaní, tak je možné z tohoto odkazu projít průvodce stažením software.

Určitě je zapotřebí brát na vědomí, že verze Preview je opravdu pouze a jen pro testovací účely vývoje a testování a není určena pro produkční prostředí. Je to verze je poskytována pro užití „as-is“ (taková jaká je).

Po instalaci operačního systému vypadá prostředí stejně jako Windows 10.

Aktivaci operačního systému lze provést výše vypsaným produktovým číslem. V případě, že budete instalovat více serverů, tak je možné aktivaci provést i opakovaně.

Určitě doporučuji vyzkoušet, protože příštím rokem bude tento systém již možné používat v rutinním provozu a jak se říká: Štěstí přeje připraveným.

Přeji hodně úspěchů při bádání a testování. V případě, že byste se chtěli podělit o své zážitky, tak neváhejte a napište.