Největší cloudové úložiště zdarma? MEGA Cloud nabízí 50 GB.

Největší cloudové úložiště zdarma? MEGA Cloud nabízí 50 GB.

Pokud někdo potřebuje mít k dispozici velký diskový prostor, který by chtěl mít dostupný v rámci internetu odkudkoliv, tak se samozřejmě nabízí cloudové řešení. Teď ale záleží na tom kolik jste ochotni za takovou službu měsíčně utrácet.

Zkoušel jsem se podívat na internetu, který poskytovatel nabízí největší cloudové úložiště zdarma. Zdá se, že momentálně největší cloudový prostor, který je nabízen zdarma má poskytovatel MEGA a je nabízen na tomto odkazu.

Jak se k tomuto úložišti dostat? Stačí snadná registrace a na email, který použijete k registraci vám přijde ověření pravosti emailu. Poté se již můžete na webovou službu přihlásit a užít si tuto obrovskou kapacitu.

Po přihlášení vám bude nabídnuto uložení záchranného kódu. To pro případ, že byste zapomněli svoje heslo.

Po přihlášení máte v rámci webové aplikace rychlý přehled o volném a obsazeném místu.

Pokud byste pociťovali, že je kapacita nedostatečná, tak lze samozřejmě kapacitu rozšířit a to až na velmi zajímavých 16 TB úložiště a 16 TB přenosu dat za měsíc. Přehled cen v režimu Individual nebo Business je k nahlédnutí zde. Náhled je v režimu měsíčních nebo ročních plateb.

Dále jsou k dispozici aplikace pro automatickou synchronizaci mezi zařízením a cloudem. Podpora je na Mac, Windows i Linux. Aplikace je možné stáhnout na tomto odkazu. K dispozici jsou aplikace jak pro desktopy, tak i pro mobilní zařízení a dokonce i pro NAS. Rozšíření (Extensions) je dostupné pro Microsoft Edge, Chrome a Firefox.

Nabízená řešení ke službě MEGA

Takto vypadá aplikace MEGA na mobilním zařízení.

Aplikace na iPhone

Další zajímavostí této služby je, že je zde podpora streamování pomocí odkazu. Dále je zde možnost zachování vymazaných dat a to tak, že se vymazaná data na cloudu uloží do speciální složky na vašem počítači. To znamená, že tato data mohou být kdykoliv obnovena.

Český jazyk podporován zatím není, ale to by nemusel být až tak velký problém.

Jazyková podpora

Po registraci nového účtu máte k dispozici Bonus na jeden měsíc.

Je vidět, že tato služba není jen tak obyčejné cloudové úložiště, ale velmi dobře fungující služba. Myslím si, že 50 GB prostor na cloudovém úložišti je pouze třešinkou na tomto cloudovém dortu.

Vyzkoušejte sami a podělte se s vašimi zkušenostmi.