Je třeba konverzi audia nebo videa? MiniTool Video Coverter vám pomůže.

Je třeba konverzi audia nebo videa? MiniTool Video Coverter vám pomůže.

Pokud občas sháníte program, který by vám pomohl převést video do jiného formátu nebo pro jiné zařízení, tak jsem našel velmi zajímavý software s názvem MiniTool Video Coverter. Tento program nejenom, že umí konvertovat vide, ale umí konvertovat i audio formáty. Podporuje více než 1000 konverzí mezi video a audio formáty. Dále jako bonus umí stahovat videa z YouTube a extrahovat audio z videa. Dále nabízí nahrávání obrazovky.

Pokud byste chtěli tento program vyzkoušet, tak je ke stažení zde. Instalace je tak jednoduchá, že opět není nutné si zde zobrazovat průběh instalace.

Po instalaci vypadá program následovně

Prostředí je velmi intuitivní. Na horní liště máte 3 hlavní ikony pro činnost, kterou chcete s programem vykonat. Uprostřed je prostor, kam myší můžete přetáhnout audio nebo video ke konverzi. V pravo máte ještě ikonu s dalším nastavením. Je tam např. nastavení výchozích adresářů pro stahování videí z YouTube nebo ukládání nahrávek pracovní plochy.

Ve spodní části obrazovky máte adresář pro výstup. Vpravo máte možnost výběru požadovaného cílového formátu. A pak už jen tlačítko Convert All

Při nahrávání obrazovky máte na výběr, zda chcete nahrávat celou obrazovku nebo si vyberete oblast. Jediné, kde jsem našel problém bylo, když máte počítač s více monitory. tak výběr obrazovky či regionu jde vždy na hlavním monitoru. Vypadá to tedy, že je tento software omezen pouze na práci s jedním monitorem. To ovšem není žádný problém.

Pokud stahujete videa z YouTube, tak při každém zadání stahování budete dotázáni kterou s verzí chcete stáhnout. Vyberete si požadovaný soubor a stahujete.

Tento software je velmi jednoduchý na obsluhu, ale myslím si, že nabízí velmi mnoho. A protože je to celé freeware, tak není téměř nad čím váhat. Minimálně stojí za vyzkoušení.